
| Parameter | Value |
|---|---|
| Length | 3 mm |
| Width | 3 mm |
| Max Operating Temperature | 105 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Pins | 16 |
| Height | 750 µm |
| REACH SVHC | No SVHC |
| Frequency | 48 MHz |
| Core Architecture(core/core processor) | ARM |
| Interface | I²C, SPI, UART, USART |
| Memory Size | 32 kb |
| Memory Type | FLASH |
| Number of I/Os | 14 |
| Oscillator Type | Internal |
| Peripherals | Brown-out Detect/Reset, LVD, POR, PWM, WDT |
| Max Supply Voltage | 3.6 V |
| Min Supply Voltage | 1.71 V |
| Number of ADC Channels | 1 |
| Max Frequency | 48 MHz |
| RAM Size | 4 kB |
| Data Bus Width | 32 bit |
| Number of PWM Channels | 2 |
| Number of SPI Channels | 1 |
| Number of Timers/Counters | 2 |
| Number of I2C Channels | 2 |
| Number of UART Channels | 1 |
| Number of USB Channels | 1 |
| Schedule B | 8542310000 |
| Operating Supply Voltage | 1.71 V to 3.6 V |
| RoHS | Compliant |
| Packaging | Tray |
| ADC Resolution | 12 bit |
| Max Clock Frequency | 48 MHz |
Stock: 1490
Distributors
pcbx
Unit Price$1.63976
Ext.Price$1.63976
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $1.63976 | $1.63976 |
| 10 | $1.23880 | $12.38800 |
| 25 | $1.01993 | $25.49825 |
| 50 | $0.99789 | $49.89450 |
| 100 | $0.97633 | $97.63300 |
| 300 | $0.89795 | $269.38500 |
| 500 | $0.82586 | $412.93000 |
